Virtual Wednesday Innovation Night to cykliczne spotkania organizowane przez PCI.

Jak poinformował PAP Wojciech Fiksa z PCI, motywem przewodnim dziesiątego spotkania będą innowacje w szeroko pojętej branży spożywczej i produkcji żywności ekologicznej.

"Będziemy także rozmawiać o zmniejszeniu negatywnego wpływu produkcji żywności na środowisko oraz szukać rozwiązań, które zmniejszą marnowanie żywności" - dodał.

Wydarzenie odbędzie się na specjalnej platformie internetowej. Wystąpi m.in. Adriana Bałazy reprezentująca Europejski Instytut Technologii i Innowacji, która przedstawi działalność instytutu oraz wskaże programy wsparcia dla innowacji w żywności.

Prelegentem będzie też Małgorzata Wronkowska, która będzie mówiła m.in. o innowacyjnych aplikacjach dla piekarni, które mają ograniczyć marnotrawienie żywności. Natomiast Katarzyna Szpicmacher przybliży uczestnikom zagadnienia zero waste oraz gospodarki cyrkularnej.

Jak podaje organizator, na wirtualnej scenie wystąpią również przedstawiciele startupu Maizo, Damian Klocek oraz Paweł Caban. Opowiedzą oni o skali marnowania żywności w Polsce oraz Unii Europejskiej, a także zaprezentują aplikację pomagającą walczyć z wyrzucaniem żywności do kosza.

Dziesiąta edycja Virtual Wednesday Innovation Night odbędzie się w środę, 27 stycznia br. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest tylko rejestracja za pośrednictwem platformy GetResponse: https://webinar.getresponse.com/wgbRf/win-10