Jak czytamy w nadesłanym komunikacie prasowym: „W obliczu eskalacji wojny w Ukrainie i jej skutków humanitarnych, szczególnie w odniesieniu do losu setek tysięcy uchodźców, którzy już schronili się w Polsce i kolejnych, którzy czekają, by przekroczyć polską granicę - Grupa Jerónimo Martins niezwłocznie przekaże 5 milionów euro, czyli około 24 milionów złotych na rzecz organizacji pomocowych.”

Pieniądze zostaną przekazane w równych transzach 5 organizacjom, które już działają, by ratować ludność w Ukrainie i wspierają uchodźców po bezpiecznej stronie granicy. Środki od Jerónimo Martins otrzymają: Caritas Polska, Polski Czerwony Krzyż, Polska Akcja Humanitarna, Polska Misja Medyczna, Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Już wcześniej Biedronka - największa marka należąca do Jerónimo Martins - oraz Fundacja Biedronki zadeklarowała pomoc uchodźcom na kwotę 10 mln zł. Jak zapowiedział Pedro Soares dos Santos, prezes Grupy Jerónimo Martins, również główne marki Jerónimo Martins w Portugalii - Pingo Doce i Recheio - zgłosiły chęć udziału w działaniach na rzecz przyjęcia i integracji ukraińskich uchodźców w Portugalii.