Impreza odbyła się w mieście po raz trzeci. Wcześniej wieruszowianie głosowali w 1997 i 2019 roku. Tegoroczna frekwencja wyniosła 19,27 proc., oddanych zostało 2155 głosów.

W Wieruszowie wygrała KO

Tegoroczne prawybory w Wieruszowie wygrała Koalicja Obywatelska. Ugrupowanie Donalda Tuska zdobyło 34,08 proc. głosów, zaś PiS zdobyło 32,32 proc. głosów. Gdyby to Wieruszów decydował o wynikach w całym kraju, w nowym Sejmie byłaby jeszcze Trzecia Droga (11,94 proc.), Konfederacja (6,64 proc.) i Lewica (6,35 proc.). Pozostałe komitety nie przekroczyły progu 5 procent.

Nie obowiązywała cisza wyborcza, dlatego przy domu kultury, gdzie odbywało się głosowanie, swoje stoiska rozłożyły różne partie — od Konfederacji po Lewicę i Koalicję Obywatelską. Na tę formę agitacji nie zdecydowała się jednak Zjednoczona Prawica.

Wyniki wzbudziły entuzjazm opozycji

Wyniki z Wieruszowa wywołały duży entuzjazm ze strony Koalicji Obywatelskiej.

Cieszycie się z wygranych prawyborów w Wieruszowie? To od teraz przez miesiąc pracujecie dwa razy więcej, trafiacie dwa razy celniej, kochacie wyborców jeszcze mocniej. Bo ta wygrana to znak nadziei, nie gwarancja zwycięstwa. Wszystko w naszych rękach! — skomentował wyniki prawyborów lider KO Donald Tusk.

Trzecia Droga trzecia w Wieruszowie! 11,94 proc. poparcia. Dziękujemy i do przodu! — napisał z kolei Szymon Hołownia.