Csaba Andras Dezsi napisał, że nigdy nie przecina sam wstęg i dlatego na inauguracji najnowszej inwestycji w miejskim ogrodzie zoologicznym zastąpił go miejski kogut o imieniu Pihe.

Na nagraniu widać, jak Pihe wchodzi na podium w towarzystwie jakiejś osoby (widać tylko jej nogi), wykonuje slalom między postawionymi pionowo palikami, po czym zrywa dziobem wstęgę umieszczoną na poziomie jego głowy. Następnie otrzymuje smakołyk i schodzi ze sceny.

Dezsi podkreślił, że Pihe "dowiódł, że dorasta do stanowiska miejskiego koguta nie tylko z uwagi na swą urodę, ale też pracę".

Jak dodał, kogut został wychowany "z jajka" przez jego żonę, a do wykonania oficjalnego zadania przeszkolili go pracownicy ogrodu zoologicznego.

Portal Telex ocenił, że "godne miana naiwnego performance'u artystycznego przecięcie wstęgi przez Pihego ożywczo wyróżnia się w morzu przygnębiających uroczystości inauguracyjnych, gdzie politycy zwykle wybijają się najwyżej tym, że robią z siebie kompletne pośmiewisko - wystarczy wspomnieć o 18 mężczyznach oddających do użytku jeden odcinek drogi czy o uroczystej inauguracji przejścia dla pieszych".

Inny portal 444.hu napisał, że w ogrodzie zoologicznym w Gyoer udowodniono, że "nawet drób jest w stanie wykonywać tradycyjne czynności węgierskich polityków".