Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, stanowisko Witolda Strobla zajmie Piotr Serafin.

Dymisja Strobla wciąż nie została oficjalnie ogłoszona, ale jego nazwisko i nazwiska trzech jego dotychczasowych zastępców zostały już zdjęte z informacji zamieszczanej na stronie BIP KOWR-u.

Obecnie zostało dwóch z pięciu zastępców dyrektora generalnego - Janusz Zaniewski i Michał Wiśniewski. Ze Stroblem odeszli więc: Sylwia Iwańczuk, Andrzej Sutkowski i Waldemar Sochaczewski.
Więcej: Kierownictwo KOWR odwołane

Piotr Serafin to były kandydat PiS w wyborach do Sejmu, szef małopolskiego oddziału Agencji Rynku Rolnego i zastępca dyr. OT KOWR w Krakowie.

Z ostatniej chwili:

KOWR poinformował oficjalnie o tej nominacji, dodając następującą informację o nowym dyrektorze:

"Piotr Serafin to menager z kilkunastoletnim doświadczeniem. Jest członkiem Narodowej Rady Rozwoju w sekcji wieś, rolnictwo. Był dyrektorem Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Krakowie. Współorganizował, z ramienia Ministerstwa Rolnictwa, logistyczne zaplecze Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, a także kampanię promocyjną „Polska smakuje”. Pełnomocnik do spraw tworzenia Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Był zastępcą dyrektora OT KOWR w Krakowie. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania w Warszawie."