Rzecznik IAS przekazał, że na przejściu w Hrebennem ruch samochodów ciężarowych na kierunku wywozowym z Polski do Ukrainy odbywa się na bieżąco. Po ukraińskiej stronie granicy stoi 400 tirów, co oznacza ok. 30 godzin oczekiwania.

Na przejściu z Ukrainą w Dorohusku kolejki ciężarówek utworzyły się również tylko po ukraińskiej stronie. -Na kierunku przywozowym po stronie polskiej odprawy odbywają się na bieżąco. Po stronie ukraińskiej oczekuje do kontroli weterynaryjnej ok. 380 pojazdów ciężarowych. Szacunkowy czas oczekiwania to 17 godzin - poinformował Michał Deruś.

Z kolei na przejściach z Ukrainą w Zosinie i Dołhobyczowie, gdzie odprawiane są pojazdy o masie do 7,5 t, ruch odbywa się na bieżąco, bez czasów oczekiwania.

-Ostatniej doby funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na towarowych przejściach granicznych w woj. lubelskim odprawili 3,7 tys. pojazdów ciężarowych i 3,1 tys. samochodów osobowych - przekazał Deruś.

Polsko-ukraińska granica w woj. lubelskim liczy 296 km. W regionie są cztery drogowe przejścia graniczne z Ukrainą oraz dwa przejścia kolejowe (Dorohusk, Hrubieszów). W zeszłym roku ponad 7,1 mln osób przekroczyło polsko-ukraińską granicę na przejściach w woj. lubelskim, z czego 4 mln odprawiono na wjeździe do Polski.