W porównaniu z rokiem ubiegłym organizatorowi - Polskiej Izbie Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych udało się zwiększyć o połowę liczbę wystawców, podwoić dostępny metraż powierzchni wystawienniczej oraz liczbę odwiedzających. 

- Mazurskie Agro Show to nasza odpowiedź na zapotrzebowanie zgłaszane przez rolników z północno-wschodniej Polski, którym trudno było dotrzeć na pozostałe wydarzenia organizowane przez Izbę, czyli AGRO SHOW i Zielone AGRO SHOW. Okazało się, że organizacja imprezy w połowie lutego w Ostródzie to był strzał w dziesiątkę! W porównaniu z rokiem ubiegłym wystawa nam się mocno rozrosła. Z naszych szacunków wynika, że podczas tegorocznej edycji w ciągu dwóch dni ekspozycję odwiedziło prawie 40 000 osób, czyli dwukrotnie więcej niż podczas pierwszej edycji! - mówi Renata Arkuszewska, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Imprezę odwiedził Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel – zwiedził wystawę w towarzystwie gości reprezentujących lokalne władze i agendy rządowe związane z rolnictwem.

Minister spotkał się z rolnikami, by rozmawiać z nimi o zagadnieniach obecnie najbardziej ich nurtujących, czyli przede wszystkim o nowych dopłatach do rolnictwa na kolejne lata oraz o polityce rządu mającej na celu rozwój tej ważnej gałęzi polskiej gospodarki. Wspomnianej tematyki dotyczyło również seminarium, jakie zorganizowało MRiRW.

Do Ostródy zjechało ponad 150 wystawców, reprezentujących wszystkie czołowe krajowe i zagraniczne marki maszyn i urządzeń rolniczych, a także inne podmioty oraz instytucje związane z rolnictwem. Na wystawie obecni byli wszyscy liczący się dystrybutorzy z regionu, którzy w przededniu nowego sezonu zaprezentowali rolnikom swoją najnowszą ofertę.

Organizator zapewnił wstęp wolny dla wszystkich odwiedzających, a także bezpłatny parking i katalog wystawy. Grupy zorganizowane mogły natomiast liczyć na dofinansowanie kosztów dojazdu na wystawę. 

- Bardzo się cieszę, że Polskiej Izbie Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych udało się z powodzeniem wprowadzić na rynek nową profesjonalną wystawę dedykowaną naszej branży. Druga edycja tej imprezy udowodniła wszystkim, że Mazurskie AGRO SHOW ma ogromny potencjał rozwoju. Dlatego dołożymy wszelkich starań, żeby kolejne edycje były jeszcze lepsze i bogatsze w ofertę maszyn i urządzeń rolniczych. Technika rolnicza rozwija się dynamicznie, a my chcemy być na bieżąco i odpowiadać na potrzeby rolników szukających konkretnych rozwiązań. Śledźcie nasze działania i bądźcie tutaj z nami za rok! - mówi Renata Arkuszewska, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Zobacz także: Czempiony z warmińsko – mazurskiego

oraz Galeria zdjęć