Nowy minister rolnictwa kontynuuje cykl spotkań z rolnikami. Dzisiaj pojawił się w zielonym miasteczku, które od trzech tygodni funkcjonuje na szczecińskich Wałach Chrobrego. Swoją wizytę w Szczecinie rozpoczął jednak od spotkania w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA. Następnie przejedzie na spotkanie z rolnikami protestującymi w zielonym miasteczku.

Od pierwszych dni minister ma sporo pracy

W planie dnia uwzględniono także spotkanie z Zachodniopomorskim Zespołem Koordynacyjnym Związków i Organizacji Rolniczych, na terenie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, a także spotkanie w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa w Szczecinie, gdzie od 37 trwa protest rolników, którzy zarzucają KOWR-owi niewłaściwe zarządzanie systemem dzierżaw. 

Na spotkaniu ma pojawić się także dyrektor generalny KOWR, Waldemar Humięcki i wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski. Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, ma dojść do podpisania porozumienia, które zawiesi strajk pod KOWR-em. Zielone miasteczko nadal zostanie utrzymane. 

W godzinach okołopołudniowych zaplanowana jest blokada miasta. Będziemy na bieżąco informowali Was o sytuacji.