Do poważnego wypadku doszło wczoraj na autostradzie A2 między węzłami Trzciel i Jordanowo, w województwie lubuskim. Ciężarówka z cysterną jadąca w kierunku Świecka uderzyła w samochód obsługi autostrady. W wyniku zderzenia cysterna przewróciła się, a jej kierowca z obrażeniami trafił do szpital - podaje portal TenPoznań.pl. Jadący drugim pojazdem drogowcy nie odnieśli obrażeń, ale ucierpiała ich ciężarówka.

Ruch na A2 między Trzcielem a Nowym Tomyślem został na czas działań ratowniczych wstrzymany. W wywróconej cysternie znajdował się tłuszcz zwierzęcy, który zaczął wyciekać ze zbiornika. Do zdarzenia zadysponowano sześć zastępów strażaków z PSP Świebodzin, OSP Dąbrówka i OSP Rogoziniec.

Wyciek tłuszczu i blokada A2

"W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana i przewieziona do szpitala. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zabezpieczeniu wycieku tłuszczu zwierzęcego wyciekającego z cysterny. Zdarzenie spowodowało spore utrudnienia w ruchu na autostradzie." - czytamy w komunikacie komendy PSP w Świebodzinie.

Według ustaleń policjantów z KPP w Świebodzinie, kierowca cysterny przysnął za kierownicą. Ruch na autostradzie został wskutek wypadku zablokowany, Policjanci skierowali kierowców na objazd trasą krajową nr 92. Utrudnienia trwały kilka godzin.