Na środę w Tatrach zapowiadane są dalsze opady śniegu, a w Zakopanem spadnie śnieg z deszczem. Temperatura w mieście pod Giewontem spadnie do kilku stopni poniżej zera.

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia znajdzie się pod wpływem wyżu. Nad pozostałym obszarem dominować będą niże. Polska będzie pod wpływem zatoki niżu znad pogranicza Białorusi, Ukrainy i Rosji, w strefie frontu okluzji, który najbardziej aktywny będzie na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Na krańcach zachodnich zaznaczy się w dzień wpływ wyżu znad Morza Północnego. Napłynie chłodne powietrze polarne morskie.

W środę na wschodzie i południowym wschodzie kraju zachmurzenie duże i opady deszczu, w rejonach podgórskich także deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Opady okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm, na południu województw podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego miejscami do 25 mm. Wysoko w górach przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm, w Tatrach do 15 cm. W pasie od Mazur po Dolny Śląsk zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, wysoko w Sudetach śniegu. W centrum i na północnym wschodzie możliwe burze. Na północnym zachodzie zachmurzenie przeważnie umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 8 st. C, 10 st. C na południowym wschodzie i nad samym morzem do 14 st. C w centrum i 16 st. C miejscami na zachodzie. Chłodniej w dolinach karpackich: od 3 st. C do 6 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, w rejonach podgórskich Karpat do 75 km/h, przeważnie północno-zachodni. W szczytowych partiach gór wiatr w porywach do 70 km/h w Sudetach i 90 km/h w Karpatach, powodować będzie zamiecie i zawieje śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Na południu i wschodzie okresami opady deszczu, do rana stopniowo zanikające. W rejonach podgórskich opady deszczu ze śniegiem, w górach śniegu, wysoko w górach przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura minimalna od 2 st. C na północnym wschodzie i w kotlinach sudeckich do 7 st. C na północnym zachodzie; w rejonach podgórskich Karpat miejscami 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie początkowo dość silny, porywisty, początkowo w porywach do 60 km/h, a w rejonach podgórskich do 75 km/h, północno-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach gór wiatr w porywach do 70 km/h w Sudetach i 90 km/h w Karpatach, powodować będzie zamiecie i zawieje śnieżne.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południowym wschodzie przelotne opady deszczu, wysoko w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 12 st. C na południowym wschodzie do 17 st. C na zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat od 4 st. C do 7 st. C, nad samym morzem około 10 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, na południowym wschodzie okresami dość silny, w porywach do 60 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 60 km/h w Sudetach i 80 km/h w Karpatach.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże, po południu z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwa słaba burza. Temperatura maksymalna 11 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i północny. W nocy zachmurzenie przeważnie małe, tylko początkowo i nad ranem umiarkowane i duże. Temperatura minimalna około 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, północno-zachodni. W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, wieczorem z rozpogodzeniami. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i północny.