Policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca gminy Grójec na Mazowszu, który posiadał amfetaminę, mefedron i marihuanę, z których można było przygotować blisko 450 działek dilerskich. Sąd zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze uzyskali informację, że pewien mieszkaniec gminy może posiadać narkotyki. Odwiedzili więc podejrzanego, ale mężczyzna miał przy sobie tylko "niewielką ilość środków zabronionych" - czytamy w komunikacie. W trakcie przeszukania domu i posesji policjanci znaleźli jednak amfetaminę, mefedron i marihuanę, z których można było przygotować kilkaset porcji dilerskich.

Nietypowe skrytki

Narkotyki były schowane w łóżku, oraz w kopaczce do ziemniaków znajdującej się w garażu. Łącznie zabezpieczono blisko 450 gramów narkotyków o rynkowej wartości ponad 25 tysięcy złotych.

40 -latek został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące. Za zarzucane przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia.