"Z głębokim smutkiem informujemy iż w skutek wieloletniej choroby serca, dziś w nocy odszedł do wieczności nasz ukochany prezes, Kazimierz Pazgan" - przekazała spółka w komunikacie opublikowanym 22 czerwca.

Kazimierz Pazgan urodził się w 1948 roku w Starej Kamienicy. W 1982 roku założył fermę drobiu, którą następnie przekształcił w Grupę Konspol - jeden z najbardziej rozpoznawalnych brandów na rynku mięsa w Polsce. W 2018 r. rodzina Pazganów podjęła decyzję o sprzedaży całości biznesu amerykańskiej grupie Cargill. W latach 2012-2019 spółką zarządzał syn Kazimierza, Konrad Pazgan.

W lutym 2019 r. obaj panowie formalnie opuścili struktury Konspolu, zachowując w swoich rękach projekty inwestycyjne w Azji, w szczególności powstający od 2014 r. zakład drobiarski w Indonezji oraz teren pod budowę zakładu w Chinach.

Jak powiedział kilka miesięcy temu w rozmowie z naszym serwisem Konrad Pazgan, budowa zakładu drobiarskiego w Indonezji miała być dla obu panów nowym początkiem i próbą powtórzenia sukcesu Konspolu w Polsce. (czytaj więcej)

Kazimierz Pazgan, oprócz działalności w branży mięsnej, był znany również z wielu inicjatyw gospodarczych i społecznych. Był m.in. jednym ze współtwórców Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu.

Kazimierz Pazgan zmarł w klinice kardiochirurgii w Zabrzu. Miał 71 lat.