– Jako redakcja największego portalu rolniczego w Polsce codziennie dbamy o publikację najważniejszych i najbardziej aktualnych wiadomości dla całej branży agro. Grono czytelników farmer.pl systematycznie się powiększa, a w minionym miesiącu nasz serwis odwiedziło ponad 1,8 mln unikalnych użytkowników, co potwierdza, że pozostajemy pierwszym źródłem informacji w sprawach kluczowych dla rolnictwa. Zmiana layoutu pozwoli naszym odbiorcom na sprawniejsze poruszanie się na stronie, która od teraz jest bardziej intuicyjna i precyzyjna – mówi Iwona Dyba, redaktor naczelna. – Dostrzegając, jak bardzo zmieniła się grupa odbiorców, czytelników portalu farmer.pl, nadążamy za tymi zmianami, wychodzimy im naprzeciw – dodaje. 

Wersja mobilna farmer.pl

W ciągu ostatnich 2 lat, zachowanie użytkowników w Internecie znacząco się zmieniło. Obecnie blisko 86% odwiedzających farmer.pl korzysta z urządzeń mobilnych, a jeszcze 2 lata temu było ich nieco ponad 70%. 

Nowa wersja strony jest lepiej dostosowana do współczesnych komputerów, ale przede wszystkim – do smartfonów. Rolnicy pewnie poruszają się po wirtualnym świecie, nieustannie korzystają z aplikacji ułatwiających prowadzenie gospodarstwa, chcą być na bieżąco z najważniejszymi informacjami chociażby podczas prac na polu. Wdrożyliśmy zatem mobilną wersję strony, która odpowiada potrzebom nowoczesnego rolnika! Naszym priorytetem była prosta i czytelna szata graficzna, przejrzystości, łatwości w obsłudze portalu, a także szybkość działania naszej witryny.

Wdrożona została również nowa siatka reklamowa, dostosowana do wersji mobilnych, nowy layout newslettera, a także uruchomiona została nowa wersja Giełdy Rolnej, która wcześniej była serwisem ogłoszeniowym, a obecnie stała się platformą zakupową. Nowy farmer.pl jest w pełni zintegrowany z produktami z Giełdy Rolnej, dzięki temu dostarcza dodatkową wartość dla użytkowników serwisu.

Twój profil na farmer.pl

Kolejnym etapem wdrożenia w ramach nowej odsłony portalu farmer.pl będzie dostęp do treści Premium w serwisie dla zarejestrowanych użytkowników. Chcemy zbudować społeczność czytelników farmer.pl. Każdy z nich będzie mógł stworzyć profil z unikalnym loginem oraz preferencjami dotyczącymi treści, dzięki temu np. producent trzody chlewnej w pierwszej kolejności będzie otrzymywał wiadomości z tego sektora. Nowoczesny farmer.pl, dzięki wprowadzonym zmianom, stanie się nie tylko bardziej atrakcyjny wizualnie, lecz także dopasowany treścią do profili użytkowników.

Unikalny login przypisany do adresu mailowego będzie także przydatny podczas komentowania artykułów. Zależy nam na interakcji z czytelnikami, na dyskusjach i wymianie zdań. Od teraz będzie to prostsze. Zarejestrowany użytkownik, będzie miał swój unikalny login i konto, dzięki czemu z łatwością będzie mógł śledzić dyskusje, w których bierze udział. 

Nowa odsłona newslettera farmer.pl

Od poniedziałku do piątku redakcja przygotowuje newsletter, który raz dziennie wysyłany jest do naszych subskrybentów. Od kilku tygodni farmerowy newsletter także zyskał nową odsłonę. Układ treści jest czytelniejszy i łatwiejszy w nawigacji na urządzeniach mobilnych. Wybieramy najważniejsze artykuły z farmer.pl, kluczowe dla rolnika, który chce trzymać rękę na pulsie i wiedzieć, co dzieje się w branży rolno-spożywczej. Subskrypcja jest bezpłatna. Aby zamówić newsletter, wystarczy zarejestrować się w portalu i zaznaczyć odpowiednią opcję w ustawieniach swojego konta. 

Zapraszamy do bezpłatnej subskrybcji newslettera!

Portal farmer.pl jest wiodącym serwisem dostarczającym informacje rolnicze i wiedzę o rolnictwie. Właścicielom gospodarstw rolnych, plantatorom, hodowcom, a także przedstawicielom firm i instytucji działających na rzecz rolnictwa oferuje aktualności, poradnictwo techniczne, agrotechniczne, zootechniczne, biznesowe i prawne, analizy ekspertów, kalendarium wydarzeń i targów.

Redakcja serwisu monitoruje bieżące ceny produktów rolnych na rynkach hurtowych i giełdach towarowych w całej Polsce, codziennie publikuje komentarze i analizy rynkowe. Prezentuje również opracowania dokumentujące ważne wydarzenia branżowe, wypowiedzi producentów i przedstawicieli firm zaplecza rolniczego.