Swój udział w panelu pt. "Odnawialne źródła energii – inwestycja w przyszłość", który odbędzie się 29 października br. w trakcie Narodowych Wyzwań w Rolnictwie OnLine potwierdzili następujący eksperci:

  • Grzegorz Wiśniewski, prezes zarządu, EC BREC Instytut Energetyki Odnawialnej
  • Michał Gondek, dyrektor Pionu Techniczno-Inwestycyjnego Columbus Energy
  • Sergiusz Lenhardt, menedżer produktu, Biuro Ubezpieczeń Rolnych, Concordia Polska TU SA

"Ile" jest tych Odnawialnych Źródeł Energii w polskim rolnictwie? 

Nasi eksperci postarają się odpowiedzieć w studio telewizyjnym Farmera na nurtujące nas pytania związane z rolą jaką pełnią, a właściwie mogą pełnić Odnawialne Źródła Energii w kształtowaniu przyszłości polskiego Rolnictwa. 

Zastanowimy się czy agrofotowoltaika czyli połączenie rolnictwa i fotowoltaiki ma rację bytu w polskim rolnictwie. Wreszcie postaramy się odpowiedzieć co powoduje że tak duże sukcesy święci rynek fotowoltaiczny, a rozwój (mikro)biogazowni i mikroinstalacji wiatrowych nie wykazuje tak dużej dynamiki i wzrostów.

Nie zabraknie też bardziej przyziemnych tematów dotyczących opłacalności inwestowania w fotowoltaikę. Eksperci zastanowią się od czego zależy szybkość zwrotu takiej inwestycji w fotowoltaikę w rolnictwie i jaki wpływ na to mają dotacje oraz ulgi podatkowe.

Wreszcie postaramy się znaleźć odpowiedź na pytania dotyczące zasadności ubezpieczenia fotowoltaika, zważywszy na fakt coraz częściej sygnalizowanych przez media problemów związanych z pożarami instalacji fotowoltaicznych. 

BEZPŁATNA REJESTRACJA