Podczas konferencji prasowej rzecznik rządu został poproszony o komentarz startu Michała Kołodziejczaka w wyborach parlamentarnych z list KO.

- Akurat, gdy Donald Tusk ogłaszał to, że pan Kołodziejczak będzie członkiem tej wielkiej koalicji to na Twitterze pojawiły się archiwalne nagrania pana Kołodziejczaka. Jedno chciałbym puścić (...). Niech sam pan Kołodziejczak przypomni, dlaczego warto startować z PO. Myślę, że to będzie najlepsze podsumowanie - stwierdził.

Odtworzył z telefonu fragment wypowiedzi Kołodziejczaka, który powiedział:

Jeżeli ktoś nie pamięta, jak żyło się za PO i że Donald Tusk cofnął Polaków o kilka wieków do tyłu, zrobił z nas kraj koczowniczy, że ludzie musieli wyjeżdżać z Polski do Wielkiej Brytanii, do Irlandii - to brawo.

Dodał, że Kołodziejczak "akceptuje tę politykę, o której przed chwilą sam mówił w wywiadzie dla Radia Zet kilka tygodni temu".

Jednocześnie też, jak rozumiem, z racji na to, że dostał swoje wymarzone miejsce do Sejmu akceptuje również politykę, którą proponuje Europejska Partia Ludowa i inne ugrupowania w Parlamencie Europejskim, które są w koalicji - zwrócił uwagę Müller.

Jako przykład wymienił pakiet "Fit For 55", który - jak zaznaczył - "może zniszczyć polskie rolnictwo".

Müller: czy Kołodziejczak popiera to, co Europejska Partia Ludowa chce zrobić z rolnictwem europejskim?

- Ja dzisiaj pytam pana Kołodziejczaka, czy on popiera to, co faktycznie Europejska Partia Ludowa ma zamiar zrobić z rolnictwem europejskim, a de facto to szkodzi w ogromnej mierze polskiemu rolnictwu. Jeszcze raz podkreślę - dzisiaj pan Kołodziejczak zdradził polską wieś, sprzedał się za miejsce na liście wyborczej u Donalda Tuska, którego jeszcze kilka tygodni temu krytykował - podsumował rzecznik rządu.

To kompromitacja - tak decyzję Kołodziejczaka komentuje Czarnek

Do decyzji Kołodziejczaka nawiązał również na Twitterze minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

"Ostateczna kompromitacja Agrounii i Michała Kołodziejczaka. Idą do wyborów z list PO, która: utrzymywała w totalnej nędzy mieszkańców wsi, skazując wielu z nich na kupno podstawowych produktów "na zeszyt:, przekazywała absolutnie głodowe emerytury polskim rolnikom, podniosła wiek emerytalny kobiet na wsi o 12 lat, nie miała "piniendzy" na najmniejsze nawet świadczenia dla dzieci i rodzin na wsi, kazała jeździć po zrujnowanych i zdewastowanych drogach gminnych i powiatowych, nie miała "piniendzy na wysokie dopłaty do ubezpieczeń rolniczych, itp. itd. jest tego dużo więcej" - napisał.