O spektakularnym wyłudzeniu pieniędzy od mieszkańca gminy Poniatowa donosi Komenda Powiatowa Policji w Opolu Lubelskim. Oszuści podający się za przedsiębiorców zaoferowali 65-letniemu gospodarzowi dostawę i montaż dwóch instalacji OZE - pompy ciepła i fotowoltaiki. Mieszkaniec gminy Poniatowa stracił 100 000 zł.

Uczynni przedsiębiorcy

Policja szczegółowo relacjonuje przebieg przestępstwa. Otóż, z mieszkańcem gminy Poniatowa skontaktowała się firma z siedzibą w Opocznie (woj. łódzkie), która zaoferowała usługi przy instalacji fotowoltaiki i pompy ciepła. Oferta zainteresowała gospodarza i dwaj przedstawiciele rzekomej firmy przyjechali do domu mężczyzny. Tam szczegółowo omówili warunki współpracy i podpisali z nim umowę. Przedsiębiorcy pomogli nawet 65-latkowi w uzyskaniu kredytu w banku. Tyle, że pożyczone z banku pieniądze miały zostać od razu przelane na numer konta rzekomej firmy.

Ani urządzeń, ani pieniędzy

Zamawiający ustalił z usługodawcą termin instalacji fotowoltaiki i pompy ciepła. Gdy termin ten minął, a firma nie wywiązała się z zamówienia, mężczyzna zadzwonił i uzyskał informację, że montaż opóźni się o 2 miesiące z powodu podwykonawcy zlecenia.

Po upływie dwóch miesięcy 65-latek wciąż nie doczekał się pompy, ani paneli słonecznych. W opoczyńskiej firmie nikt już jednak nie odbierał telefonu. Wówczas dopiero gospodarz zorientował się, że padł ofiarą oszustwa i zdecydował się powiadomić policję.

Policja szuka oszustów i przy okazji przestrzega przed coraz częstszymi próbami oszustw na OZE.