Mieszkaniec Szczebrzeszyna w powiecie zamojskim (woj. lubelskie), został oszukany przy zakupie przez Internet pustaków. Jak się okazało rachunek na który wpłacił pieniądze za materiały budowlane nie należał do żadnej firmy.

68-letni mężczyzna znalazł atrakcyjną ofertę sprzedaży pustaków na internetowym portalu. Skuszony ofertą skontaktował się ze sprzedającym, który miał być pracownikiem hurtowni. Potem wpłacił na wskazany numer konta ponad 2700 złotych, jako zaliczkę za zamówione pustaki i otrzymał fakturę.

Gdy termin dostawy minął, kilkakrotnie dzwonił do sprzedawcy. Ten winę za opóźnienia zrzucał na producenta materiałów budowlanych. Wreszcie jednak przedstawiciel firmy przestał odbierać telefon i nabywca stracił cierpliwość. 68-latek znalazł stronę internetową firmy i zadzwonił na inny numer. Okazało się, że mężczyzna z którym zawarł umowę nie jest pracownikiem tej firmy i nie do niej należy konto bankowe, na które wpłacił pieniądze. Dowiedział się również, że nie jest pierwszą osobą w taki sposób oszukaną.

Mieszkaniec Szczebrzeszyna sprawę zgłosił na Policję. Oszusta szukają teraz śledczy z zamojskiej komendy powiatowej.