Jak podkreślono w komunikacie na stronie KPRP, podczas ubiegłorocznych Dożynek Prezydenckich reprezentanci Kolonii zajęli I miejsce w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta RP.

Parę prezydencką powitano w kolonii chlebem i solą. Zaprezentowano zwycięski wieniec Dożynek Prezydenckich 2021 oraz tegoroczny - który wygrał eliminacje powiatowe i wojewódzkie. Wystąpiły Zespół Folklorystyczny "Klekociaki" z Bociek oraz Zespół Pieśni i Tańca "Podlaskie Kukułki - przekazała prezydencka kancelaria.

Jak podkreślono, Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda już po raz drugi odwiedzili gminę, z której pochodzi zwycięski wieniec Dożynek Prezydenckich. W sierpniu ubiegłego roku para prezydencka uczestniczyła w dożynkach gminy Tarnów w Zbylitowskiej Górze.

W połowie sierpnia prezydent Duda w opublikowanym przesłaniu do rolników z okazji uroczystości dożynkowych podziękował im za zebrane plony. Podkreślił również, że bezpieczeństwo żywnościowe, które zapewniają rolnicy jest jednym z filarów bezpieczeństwa i siły Polski.