W sierpniu 2020 prezes UOKiK Tomasz Chróstny wszczął postępowanie przeciwko Pfeifer & Langen Polska. Spółka może w nieuczciwy sposób wykorzystywać swoją przewagę kontraktową wobec rolników. 

Koncern przesłał odpowiedź. Poniżej publikujemy oświadczenie Pfeifer & Lange w całości:

- System jest korzystny dla rolników, plantatorów buraka cukrowego, którzy wspólnie z Pfeifer & Langen wybierają najwyższej jakości nasiona, z których chcą korzystać. Dzięki temu osiągają wyższe plony, a co za tym idzie – dochody. System jest również korzystny dla konsumentów. Dzięki starannie wyselekcjonowanym nasionom mają pewność, że cukier produkowany przez Pfeifer & Langen jest wysokiej jakości i nie zawiera GMO. System sprzedaży nasion funkcjonuje z powodzeniem od wielu lat i jest usankcjonowany Ogólnopolskim Porozumieniem Branżowym zawartym w 2017 r. przez wszystkich producentów cukru w Polsce oraz Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego. Powstał z myślą o korzyściach dla plantatorów, producentów oraz konsumentów cukru w Polsce i za granicą.

1.
Pfeifer & Langen poważnie i z szacunkiem podchodzi do dialogu z plantatorami burków cukrowych. Obie strony wspólnie uczestniczą w procesie doboru odmian nasion. Co roku na liście odmian znajduje się kilkadziesiąt odmian od wielu różnych dostawców. Z tej grupy każdy plantator może wybrać najlepsze dla jego gospodarstwa nasiona – przeznaczone dla specyficznej gleby czy warunków pogodowych. Nasiona w ofercie Pfeifer & Langen odpowiadają również na szybko zmieniającą się sytuację klimatyczną i naturalnie występujące podwyższone odporności odmian, chociażby na choroby grzybowe.

Dzięki temu plantatorzy uzyskują coraz lepsze plony, a Pfeifer & Langen dostarcza konsumentom najwyższej jakości cukier.

Czytaj więcej w portalspozywczy.pl