Jak podaje rmf24.pl - Pożar jest na tyle duży, że portowa straż pożarna sama nie poradzi sobie z ogniem. Ściągane są siły z miasta. Nie ma informacji, by ktoś został poszkodowany.

- Pali się zbudowany w 2014 roku czterokomorowy zadaszony magazyn płaskiego składowania o pojemności 30 tys. ton, usytuowany przy ulicy Indyjskiej. Jego wyłączenie z eksploatacji może stanowić poważne utrudnienie dla właściciela - Bałtyckiego Terminalu Zbożowego Sp. z o.o. (BTZ), którego całkowite możliwości składowania wynoszą 72 tys. ton ładunków (magazyn objęty pożarem stanowi ok. 42 % pojemności magazynowej BTZ - czytamy w portalmorski.pl.

Bałtycki Terminal Zbożowy Sp. z o.o. to specjalistyczny terminal portowy zlokalizowany w Porcie Gdynia, oferujący usługę przeładunku oraz czasowego składowania zbóż, nasion oleistych oraz surowców paszowych. Terminal posiada dostęp do dwóch nabrzeży a jego infrastruktura umożliwia obsługę samochodów i wagonów zarówno przywożących jak i wywożących towary z portu.

Na terenie terminala znajdują się magazyny płaskie, silosy i elewator o łącznej pojemności umożliwiającej składowanie do 71 tys. ton ładunków, w tym funkcjonuje Magazyn Celny, pozwalający na obsługę ładunków tranzytowych.