"Staraliśmy się, by lokalizacja była rozłożona równomiernie w całym regionie. Niepewne jest kiedy rozpoczną się prace, ale mam nadzieję, że jeszcze przed końcem roku. Trudno również określić jak długo one potrwają, to zależy już od inwestora" - stwierdził Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Do urzędu marszałkowskiego wpłynęły wnioski z 208 gmin.

"Duże zainteresowanie programem wskazuje jak wielkie są jeszcze potrzeby w edukacji sportowej szczególnie dzieci i młodzieży. Mam nadzieję, że w okresie kilku lat każda mazowiecka gmina będzie mogła poszczycić się nowoczesnym, z zarazem funkcjonalnym kompleksem boisk sportowych" - powiedział członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz.

Obiekty zbudowane w projekcie "Orlik 2012" mają m.in. posiadać stadiony piłkarskie ze sztuczną trawą o wymiarach 62x32 m i oświetleniem. Obok ma się znajdować mniejsze boisko do gry w siatkówkę czy koszykówkę (o wymiarach 32,1x19,1). Do tego będzie zbudowany wolnostojący lekkiej konstrukcji budynek, z szatniami i pomieszczeniem dla trenera środowiskowego.

Wstępny koszt budowy jednego kompleksu to ok. 1,1 mln zł. Środki na ten cel pochodzić będą w 1/3 z budżetu województwa oraz z kontraktu wojewódzkiego - w obu przypadkach nie więcej jednak niż 333 tys. zł. i z budżetu samorządów gminnych.

Źródło: PAP