W związku z trwającym sezonem prac polowych, podlascy policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności przy pracy, oraz szczególną pieczę nad dziećmi.Właśnie dziecko ucierpiało w ostatnim wypadku związanym ze żniwami.

Do zdarzenia, które mogło mieć tragiczne skutki doszło kilka dni temu w gospodarstwie na terenie gminy Grajewo. Z ustaleń policjantów wynika, że 5 letnia dziewczynka wykorzystała chwilę nieuwagi rodziców i wdrapała się na przyczepę wyładowana ziarnem, gdzie się w najlepsze bawiła. Nikt jej nie zauważył, gdy rozpoczęto rozładunek zboża i dziecko spadło z wyładowanej przyczepy.

Jak uspokajają policjanci, dziewczynka nie doznała obrażeń zagrażających zdrowiu i życiu.  "Pamiętajmy, że dzieci zasługują na szczególną uwagę! Naszym obowiązkiem jest zadbanie o to, aby nasze pociechy nie przebywały w zasięgu pracujących maszyn, z których często widoczność jest ograniczona. Najmłodsi nie powinni pozostawać bez opieki osoby dorosłej." - apelują do rolników stróże prawa.