Arysta LifeScience to firma o globalnym zasięgu działania ukierunkowanym na rozwój, marketing i dystrybucję produktów dla rolnictwa i zdrowia. Sztandarowe produkty w jej ofercie to: Captan 80 WG, Asahi SL i Gwarant 500 SC. Ponadto ważne miejsce w ofercie zajmują aktywatory - produkty wspomagające odżywianie roślin.

- Na pewno będziemy wprowadzali na rynek kolejne biostymulatory. Zamierzamy utrzymać pozycje lidera w tym szybko rozwijającym się rynku. Ponadto oferta Arysta wzbogaci się o nowe rozwiązania do ochrony zbóż i sadów, szczególnie przed chorobami. Będą to produkty opracowane w oparciu o mieszaniny (zarówno substancji systemicznych np. stroliburyny i kontaktowych np. chlorotalonil i kaptan). Będziemy też starać się umocnić relacje z rolnikami poprzez wsparcie marketingowe i programy lojalnościowe - dodaje Pątek.

Arysta LifeScience Corporation powstała w 2001 r. Właścicielem Arysta LS jest międzynarodowy fundusz inwestycyjny Permira. Rocznie ALS osiąga obrót rzędu 1,7 mld USD, co plasuje ją w pierwszej dziesiątce firm agrotechnicznych na świecie. Arysta sprzedaje swoje produkty w 125 krajach. Łącznie ma 40 oddziałów na wszystkich kontynentach i zatrudnia około 2,5 tysiąca osób. W tym w Europie jest 9 oddziałów oraz fabryka środków ochrony roślin we Francji. W Polsce, w oddziale Arysty jest zatrudnionych 28 osób.

- Mamy jednak trochę odmienną filozofię funkcjonowania niż pozostałe firmy z tej branży. Światowe firmy agrochemiczne, które obecnie działają na rynku można podzielić na 3 grupy. Pierwszą grupę stanowią te, które rozwijają się w oparciu o własną bazę naukową i opracowują nowe produkty - są to firmy science based. Druga grupa to firmy, które wytwarzają produkty, na które nie obowiązuje już ochrona patentowa, tzw. generyki. Natomiast ALS należy do trzeciej grupy, która pozyskuje nowe produkty od innych firm, które mają własne działy naukowo-badawcze albo pozyskuje generyki i proponuje określone rozwiązania w ich zastosowaniu - powiedział dr Jerzy Pątek.