PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Ardanowski: powinniśmy korzystać z doświadczeń Izraela ws. gospodarowania wodą

Ardanowski: powinniśmy korzystać z doświadczeń Izraela ws. gospodarowania wodą Fot. Shutterstock

- Jedną z najważniejszych dziedzin we współpracy polsko-żydowskiej może być wykorzystanie izraelskich doświadczeń, związanych z gospodarowaniem wodą, systemami irygacyjnymi oraz metodami uzdatniania wody do celów rolniczych - ocenił minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.Resort rolnictwa poinformował w środowym komunikacie, że szef resortu rolnictwa, który jest również przewodniczącym Polsko-Izraelskiej grupy parlamentarnej, spotkał się w środę z ambasador Izraela Anną Azari, która kończy swoją misję dyplomatyczną w naszym kraju

- Relacje polsko-izraelskie, mają w naszym kraju już prawie tysiącletnią tradycję. To do Polski przez wieki Żydzi uciekali z innych krajów Europy, ratując się przed szykanami, pogromami, a nawet śmiercią. Zło, które niemiecki okupant, z niebywałym okrucieństwem realizował w Polsce, zarówno wobec Żydów, jak i Polaków, dotknęło miliony obywateli państwa polskiego. Wzajemne oskarżenia zatruły nasze relacje - wskazał Ardanowski cytowany w komunikacie resortu rolnictwa.

Ardanowski dodał jednocześnie, że "ocena historii powinna być oparta na prawdzie, a nie na mitach i stereotypach, padających z jednej i drugiej strony".

Ministerstwo dodało, że ambasador Azari podziękowała wszystkim członkom grupy parlamentarnej za aktywność w wydarzeniach ważnych i symbolicznych dla narodu żydowskiego, tj. rocznicy wyzwolenia obozu KL Auschwitz, Marszu Żywych, czy rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim. - Ważna jest jednak również bieżąca aktywność w budowaniu współpracy między Polską, a państwem Izrael. Jest wiele obszarów możliwej wymiany handlowej i inwestycji - stwierdził szef resortu rolnictwa.

Członkowie grupy wskazywali konkretne przykłady współpracy polsko-żydowskiej, podkreślając coraz większe zainteresowanie historią i współczesnością relacji polsko-żydowskich w swoich regionach. "Członkowie grupy mają nadzieję na dobrą współpracę także z nowym ambasadorem Izraela, który obejmie swoją funkcję od września tego roku" - zaznaczono. Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (4)

 • Mariusz74 2019-07-18 15:22:12
  Izrael ma duże doświadczenie w gospodarowaniu skromnymi zasobami wody, wiec podpatrywanie ich jest dobrym pomysłem. Biala czysz bydła antysemitą, widzę że zostaje ci tylko poko i lgbt.
 • Kaziknieprzekupny 2019-07-18 11:34:39
  Kolejny szabesgoj. Tylko patrzeć jak zacznie woda drożeć. Już są tego początki. Już w jednej gminie w Polsce woda zdrożała 2000%. A ty ardanowski podobno jesteś rolnikiem? Załatwiłeś już sobie zniżki u właściciela z narodu wybranego?
 • rolnik polski 2019-07-18 11:28:42
  więc wzorem Izraela musimy zająć ziemie sąsiedniego kraju bogate w wodę,
 • Biała 2019-07-18 10:52:29
  Izrael dla Ardanowskiego to jest ostoją won do żydów...
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.227.3.146
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum