PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ardanowski: prezydent Andrzej Duda wspiera i rozumie polską wieś

Ardanowski: prezydent Andrzej Duda wspiera i rozumie polską wieś Fot. MRiRW

Prezydent Andrzej Duda rozumie i wspiera polska wieś - podkreślił we wtorek minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski w Krośnie (woj. podkarpackie). Jak zaznaczył ponad 71 proc. rolników poparło prezydenta w pierwszej turze wyborów. "To dobry prognostyk przed drugą turą" – dodał.



- Polscy rolnicy są ludźmi pracowitymi, są ludźmi zaradnymi, są ludźmi twardo chodzącymi po ziemi. Nigdy nie byli głaskani przez lata komuny i lata gospodarki liberalnej, dlatego doceniają to wszystko co czynimy - powiedział we wtorek podczas konferencji prasowej minister rolnictwa.

Jego zdaniem, dali temu wyraz choćby w pierwszej turze wyborów prezydenckich głosując w ponad 71 proc. na Andrzeja Dudę. - To jest dla mnie również dobry znak, dobry prognostyk przed drugą turą. Polska wieś jest na dobrym kursie, a pan prezydent jest tym, który rozumie i wspiera polską wieś - podkreślił Ardanowski.

Zauważył, że polityka Prawa i Sprawiedliwości to wsparcie "dla wszystkich; również tych, którzy mieszkają poza wielkimi miastami".

- Obowiązkiem państwa jest zapewnić równomierny dostęp do dóbr, zarówno infrastruktury technicznej jak społecznej. Taka jest polityka Prawa i Sprawiedliwości. Jest ona jednocześnie bardzo korzystna dla rolników, dla polskich obszarów wiejskich - uważa minister rolnictwa.

Ardanowski stwierdził, że "rolnictwo w Polsce jest na dobrym kursie". - Ma wsparcie ze strony najważniejszych osób w państwie; prezydenta i całego rządu" - dodał.

W trakcie konferencji prasowej w Krośnie Ardanowski odniósł się także do szkód, które na Podkarpaciu w ostatnich tygodniach wyrządziły ulewne opady deszczu.

- Chcę zapewnić rolników w imieniu rządu polskiego, że w każdej sytuacji, gdzie straty w rolnictwie są niezawinione przez rolników, wynikają z działalności siły wyższej wtedy państwo zawsze pomaga. Tak będzie również teraz. Straty muszą być oszacowane i będzie udzielona odpowiednia pomoc - zapowiedział minister rolnictwa.

We wtorek minister Ardanowski spotkał się m.in. z rolnikami w powiatach krośnieńskim i jarosławskim.



Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (14)

  • Statystyk 2020-07-07 19:20:06
    Pod przykłady tych co są tacy zadowoleni?
  • Nie dziwie sie 2020-07-07 17:48:03
    Jak pracuje sie poł roku i podatkow grosze płaci
  • Statystyk 2020-07-07 15:15:47
    dane pokazują, jak inteligentni są inaczej rolnicy. Bez mydła ich walą, a oni udają, że jest dobrze. Chłop był zawsze sprzedajny. Ochłapy z pańskiego stołu spadły, rolnictwo jest sukcesywnie niszczone, a ci się cieszą, że socjal płynie.
    • Statystyk 2 2020-07-07 15:40:30
      W Europie z rolnictwa żyje 2-3% ludzi , a w Polsce ok 20% więc trzeba albo część aby zdechła , albo wyjechała sobie gdzieś , albo dać parę złotych i niech się cieszą że żyją .
      • baca56 2020-07-07 18:04:56
        W Polsce z rolnictwa żyje ok. 4% ludzi, reszta to "statystyka" wg GUS.
      • Statystyk 2 2020-07-07 18:39:53
        Skąd te dane ? Proszę o wyjaśnienie , bo mi się wydaje że jest inaczej ,ale mylić się ludzka rzecz .
      • Statystyk 2 2020-07-07 21:03:27
        Do BACY . Ja się myliłem , rzeczywiście jest ok. 4-5% prawdziwych rolników . Skorzystałem że złych danych .
      • baca56 2020-07-08 14:05:06
        @Statystyk 2 Teoretycznie mamy w Polsce 1,4 mln gospodarstw rolnych, ale naprawdę z rolnictwa się utrzymuje ok. 200 - 400 tys., reszta to socjal nie zajmujący się produkcją rolną, czyli "statystyka".
  • Beata 2020-07-07 14:51:55
    Kocie narodu polskiego Tak wspierał wieś że w powiecie Bialskim z 3570 gospodarstw utrzymujących się z hodowli świń zostało 132... Mnie kolejny rok obowiązuje zakaz hodowli ponieważ moje gospodarstwo stawia zagrożenie dla biegających dzików.... Obecnie w mojej oborze (...) się myszy.... Może miłościwie nam panujący Duda uruchomi program myszą plus
    • Producent trzody - były 2020-07-07 15:13:40
      złota sentencja mówi: piłeś, nie zabieraj głosu. @Beata dobrze, że u ciebie te myszy się chociaż (...). Bo u mnie nawet myszą nie poświeci. Komar albo mucha co najwyżej przeleci.
    • Mysz kościelna 2020-07-07 15:36:35
      Nie przejmuj się Beatka . Już twój Rafałek dogonił Andrzejka . Dzięki głosom dyrektorów , celebrytów i prawdziwych rolników wygra i nareszcie w Polsce zaprowadzi ład i porządek w tym dzikim i zabobonym kraju . A w twojej oborze zamiast pied. się myszy , może nakręcą jakiś fajny film jak chłop chłopu o tyłu wsadza (......) . Może wezmą cię na statystykę i zarobisz trochę grosza .
      • Beata 2020-07-07 16:56:29
        Widać dobrze się żyje w państwie socjalnym gdzie nierobów utrzymują podatnicy..Po co pracować skoro najlepiej opłaca się produkcją dzieci a nawet fabryki dzieci .... Twój Duda taki święty i miłosierny że ułaskawił pedofilia który zgwałcił własne dziecko...Jednak twoim problem jest inna sprawa kto z kim się bzyka???chłop z chłopcem czy baba z babą przyjąć się chcę jak ktoś ma takie problemy
      • Mysz kościelna 2020-07-07 18:35:50
        Oj Beata Beata uwielbiam twoje wpisy . Zrobić dziecko nie tak łatwo jak myślisz , ale panna to nie jesteś więc ci tłumaczyć nie będzie co i jak . Nie odbieraj dzieciom tych pieniędzyc !!! , ale zawsze można liczyć że jak Rafał dojdzie do koryta to ci odpali z 20 gr. Bo Rafał słynie z hojności . Uważaj na swirusa , bo słyszałem że jest niedaleko od ciebie . Pa .
      • Beata 2020-07-07 21:41:44
        Przez tych (...) sprzedawczyków miasto nas nie nie nawidzi ...Wkrótce znikną oszczędności Polaków które były gromadzone w ofercie bo żelazny elektorat dobrej zmiany nie jest w stanie utrzymać własnego dziecka

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 35.172.233.215