PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ardanowski: Wieś spełniła swój obowiązek w czasie epidemii

Ardanowski: Wieś spełniła swój obowiązek w czasie epidemii Fot.PTWP

Polska wieś spełniła w czasie epidemii koronawirusa swój obowiązek i zapewniła krajowi bezpieczeństwo żywnościowe - oświadczył w sobotę minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.



Występując na XV Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej" Ardanowski stwierdził, że czas epidemii koronawirusa pokazał, jak wielką siłę stanowi polskie rolnictwo. "Dało poczucie bezpieczeństwa żywnościowego, którego zazdrości nam wiele krajów" - oświadczył minister, dodając, że sytuacja byłaby znacznie gorsza, gdyby do epidemii doszły jeszcze braki żywności.

"Jako Polacy mamy za co dziękować Polskiej wsi(...) Spełniła swój obowiązek i choćby dlatego zasługuje na wsparcie" - mówił Ardanowski. Podkreślał także, że polskie rolnictwo powinno być oparte o gospodarstwa rodzinne, a nie latyfundia.

Dodał, że obecnie polskie rolnictwo odbudowuje swoje rynki zbytu, zamknięte przez wiele krajów na czas epidemii, ale - jak zaznaczył - "jest szalenie ważne, żeby odzyskać rynek wewnętrzny i odzyskać polski handel".

Minister rolnictwa oświadczył także, że w interesie polskiej wsi i rolnictwa leży wsparcie Andrzeja Dudy w staraniach o ponowny wybór na stanowisko prezydenta.

Jak mówił, Duda jest człowiekiem z miasta, ale jego zainteresowanie wsią wynika z autentycznej troski o wyrównywanie szans rozwojowych, także dla ludzi mieszkających na peryferiach. "Żebyśmy niezależnie gdzie mieszkamy, mieli na podobnym poziomie osiągnięcia cywilizacji, jak wodociąg, drogę, internet, oczyszczalnie ścieków, dostęp do edukacji i kultury" - podkreślił Ardanowski.

"Wszystko, co służy rozwojowi człowieka, powinno być zapewnione, niezależnie gdzie mieszkamy. To jest rola sprawiedliwego państwa, żeby z rozwoju korzystało całe społeczeństwo" - stwierdził Ardanowski.



Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (11)

  • piotr 2020-06-14 13:07:21
    Ardanowski podaj jedna rzecz jaka z Duda zrobiliscie dla rolnikow.
    • To ja powiem 2020-06-14 13:40:31
      Zlikwidowali reformę podnoszącą wiek emerytalny dla rolników do 67 roku życia. 500+. Wprowadzili dogodne dla rolników zasady dzierżawy ziemi rolnej z zasobów Skarbu Państwa a przy obrocie gruntami prywatnymi wykreślili prawo pierwokupu przez sąsiada forsowaną przez PSL. Wypłacają zaliczki dopłat bezpośrednich, wypłacili dwa lata z rzędu "suszowe", przywrócili zaprawy neonikotynoidowe w rzepaku, wprowadzili sprzedaż bezpośrednią i małe przetwórstwo itd. Ale jak widać niektórym ciągle mało. Wolą powrotu tych od "frajerów", sorry taki mamy klimat, trzeba było się ubezpieczyć, pieniędzy nie ma i nie będzie.
      • piotr 2020-06-14 15:41:30
        Obnizyli doplaty nie obnizyli wieku emerytalnego do poprzedniego stanu ziemie dalej przejmuja spolki 500+jest nadzieci a nie dla rolnikow przypomne obnizenie kwot za material siewny zaprawy neonikodynowe byly za poprzedniego rzadu niemozna ubezpieczyc plonow bo niema srodkow ze sprzedaza bezposrednia to jest sciema dokladnie stracone lata upadajacy elewar stadnina w Janowie bzdurne programy wArmr.
      • małorolny 2020-06-14 15:47:44
        Na dolnym śląsku obcokrajowiec przejmuje setki hektarów a KOWR nic nie robi.
      • To ja powiem 2020-06-14 16:49:59
        Jakie dopłaty obniżyli? Właśnie obniżyli wiek emerytalny do poprzedniego stanu, jedyne czego nie zrobili to nie przywrócili wcześniejszych emerytów które zlikwidowało PO z PSL (a doktorek w tęczowych gumofilcach z Warszawy był wtedy ministrem pracy i polityki społecznej) 500 biorą dzieci czy ich rodzice? Jak nie można ubezpieczyć plonów? Każdy kto tylko chciał to ubezpieczył z dotacją którą PiS podwyższył o 10%. Do dzisiaj możesz ubezpieczyć bez dotacji państwowej. A ten elewar i Janów Podlaski to mam na dysku D bo to państwowy relikt komuny, nikomu nie potrzebny.
  • max 2020-06-14 11:08:52
    pomożecie?...pomożemy! wróciło...niestety.
  • rolnik z mazowsza 2020-06-14 10:15:39
    Polska wieś spełniła w czasie epidemii koronawirusa swój obowiązek i zapewniła krajowi bezpieczeństwo żywnościowe.....To niech teraz Państwo polskie spełni swój obowiązek i zrówna dopłaty, wypłaci suszowe, odda dopłaty do siewnego i odda podatek drogowy w całości od paliwa.................
  • Beata 2020-06-14 09:50:35
    Świrus i asf to taka sama ściema którą likwiduje tylko polskie gospodarstwa...Pod pretekstem świrusa planują zamknąć polskie kopalnie..TYLKO dlatego górnicy nagle dostali świrusa który z kolei moja szerokim łukiem kkasjerka z biedronki. Pewnie mamy do czynienia z cyborgami
  • JK 2020-06-14 09:41:32
    Chłopek zrobił swoje , chłopek morze odejść -Tak panie nieogolony >?
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 52.3.228.47