Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu na Mazowszu zatrzymali prezesa spółki, która skupowała jabłka nie płacąc dostawcom. Mężczyzna oszukał 23 osoby na łączną kwotę blisko 700 tysięcy złotych. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Sprawa - według policji - ma jednak wciąż charakter rozwojowy.

Pierwsze sygnały o nadużyciach finansowych dotarły do grójeckich policjantów na początku 2023 r. Sprawą zajęli się policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją - czytamy w policyjnym komunikacie.

Śledczy ustalili, że przestępczy proceder trwał od października 2022 roku.

Skupował  - nie zapłacił

Spółka której prezesem jest 45-letni mieszkaniec gminy Grójec, skupowała jabłka od sadowników na terenie powiatu grójeckiego, rawskiego, żyrardowskiego i kozienickiego. Sprzedawcom deklarowano zapłatę za owoce w późniejszym terminie, jednak pieniędzy dotąd nie otrzymali. Firma oszukała 23 rolników na kwotę blisko 700 tysięcy złotych.

Skrupulatna praca policjantów pozwoliła, na przedstawienie 23 prokuratorskich zarzutów prezesowi firmy. W przeszłości mężczyzna był już notowany za podobne przestępstwa. W ubiegłym tygodniu sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na najbliższe 3 miesiące - czytamy w policyjnej informacji.