Trzech zatrzymanych mężczyzn, według śledczych, od grudnia ub.r. kilkakrotnie włamywało się na teren ogrodzonej farmy fotowoltaicznej w powiecie żagańskim. Efektem ich działalności było uszkodzone ogrodzenie i budynek transformatorowni, skradzione kable energetyczne i elementy metalowe. Straty zastały oszacowane na blisko 270 tys. zł.

Policjanci z komisariatu w Iłowej, którzy zajęli się sprawą podejrzewali, że złodzieje sprzedają swe łupy w punktach skupu złomu. W ten sposób wpadli na trop trzech mężczyzn, którzy okazali się sprawcami włamań. Jak się okazało, zarobili oni na skradzionym złomie jedynie 9 tys. zł.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu żagańskiego w wieku 28, 33 i 35 lat. Podczas przeszukania u 28-letniego mężczyzny funkcjonariusze znaleźli woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Badania wykazały, że była to metamfetamina. Natomiast u 33-latka ujawniono nabój pistoletowy. Mężczyźni odpowiedzą więc nie tylko za kradzież z włamaniem. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.