Do zderzenia osobowej skody i ciężarówki przeznaczonej do transportu zwierząt doszło przed kilkoma dniami w miejscowości Jaroszewice Rychwalskie w gminie Rychwał, w powiecie konińskim. Informuje o nim Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Koninie oraz wielkopolska policja.

Na łuku drogi wojewódzkiej nr 443 kierowca osobowej skody stracił prawdopodobnie panowanie nad autem i zjechał na przeciwny pas jezdni, którym jechał tir. Wskutek czołowego zderzenia obu pojazdów, 43-letni kierujący skodą został uwięziony we wraku. Poszkodowany nie dawał żadnych oznak życia. Przy użyciu specjalistycznych narzędzi wydostali go stamtąd strażacy. Niestety, przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zgon mężczyzny.

Ofiara to mieszkaniec gminy Kramsk w Wielkopolsce. Tirem kierował 40-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego (woj. mazowieckie), który nie odniósł obrażeń. Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia. W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z KP PSP w Koninie, oraz OSP Rychwał i OSP Grodziec.