Awionetka z pilotem i pasażerem na pokładzie przewróciła się podczas lądowania na lądowisku koło Giżycka, w woj. warmińsko-mazurskim. Pilotowi nic się nie stało, ale pasażerka trafiła do szpitala w Giżycku.
Do zdarzenia doszło w niedzielę 1 maja, przed godziną 14, na lądowisku koło Giżycka. Z ustaleń policjantów wynika, że 71-letni pilot podróżował awionetką z pasażerką. W wyniku błędu podczas próby lądowania, doszło do zderzenia samolotu z lądowiskiem.
Wskutek tego błędu awionetka przewróciła się i wylądowała kołami do góry na polu. Przybyli strażacy nie stwierdzili żadnych wycieków ani zadymienia. Pilot i pasażerka o własnych siłach opuścili samolot. Mężczyzna nie doznał obrażeń, ale kobieta trafiła do szpitala.
Pilot awionetki był trzeźwy. Strażacy pomogli odwrócić samolot i ściągnąć go z pola.
Komentarze