Wypadkowość pracy w rolnictwie jest duża, w ubiegłym roku rolnicy zgłosili 23 374 takich zdarzeń - ale wpływ warunków pracy na zdrowie rolnika to nie tylko wypadki: wiele oddziaływań niebezpiecznych czynników mechanicznych, termicznych i chemicznych kumuluje się, aby dopiero po latach wystawić rachunek. Stąd wynika konieczność systematycznego dbania o bezpieczne wykonywanie pracy. Bayer CropScience na stałe wpisał w swoją strategię bezpieczeństwo stosowania środków ochrony roślin – zapewnia dr Jerzy Próchnicki, dyrektor Działu Rozwoju i Rejestracji.  Dorota Kasza, menadżer ds. komunikacji Bayera, przypomina o możliwości korzystania z aplikacji „dress code”, ułatwiającej właściwy dobór środków ochrony indywidualnej, a przygotowanej w ramach kampanii „Grunt to bezpieczeństwo".

- Można uświadamiać, można namawiać, można propagować, ale trzeba też dać rolnikowi możliwość realizacji podstawowych czynności zmierzających do zabezpieczenia pracy – zauważa dr Jerzy Próchnicki. Jak dodaje, z jego doświadczeń wynika trudność zebrania właściwej odzieży roboczej i ochronnej. Pełnego wyposażenia nie udaje się z reguły zebrać. Teraz jest szansa na zmianę sytuacji.

Firma Axe-environnement otwiera sklep internetowy dla polskich odbiorców.

Emeric Oudin, dyrektor firmy, zapewnia, że oferta jest skierowana do wszystkich rolników: tak klientów indywidualnych, jak i podmiotów gospodarczych. Wszystkie produkty posiadają europejski certyfikat CE i odpowiadają normom europejskim oraz specyfikacjom technicznym.

Axe-environnement oferuje odzież ochronną: okulary, rękawice, kombinezony itp., a także produkty pozwalające na bezpieczne przechowywanie środków ochrony roślin: szafy na chemikalia, kontenery.

Produkty można zamawiać, korzystając z Internetu.

Firma ma ponad 10-letnie doświadczenie na francuskim rynku, współpracuje z 300 dystrybutorami. W 2012 roku miała ponad 5 mln euro obrotu.