Jak czytamy w informacji, decyzje zakupowe millenialsów i pokolenia Z, czyli obecnych dwudziestolatków, są w dużej mierze zależne od certyfikatów i etykiet potwierdzających, że dany produkt jest wegański lub wegetariański. Napisano, że 91 proc. ankietowanych preferuje produkty z niezależną pieczęcią V-Label, czyli certyfikatem nadawanym przez szwajcarską fundację. Zaznaczono, że marka V-Label jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się brandów; w 2021 roku wyprzedziła takie marki jak Zalando, Beyond Meat, Alnatura i Tesla.

Napisano, że w ciągu ostatnich trzech lat wartość tego sektora wzrosła o 49 proc., i obecnie wynosi 3,6 miliarda euro.

- Certyfikowane produkty wegańskie i wegetariańskie sprzedają się lepiej, ponieważ o sprzedaży decyduje zaufanie. Marki w ramach swojej strategii marketingowej mogą powiedzieć w zasadzie wszystko, co tylko chcą, ale gdy produkt zostanie zweryfikowany jako w 100 proc. wegański lub wegetariański przez niezależny organ, zyskuje zaufanie - mówi cytowany w informacji menadżer. Dodaje, że w "w przypadku prawie połowy konsumentów istnieje bezpośrednia korelacja między V-Label a produktem wyższej jakości lub premium".

W informacji zaznaczono, że konsumenci są skłonni zapłacić więcej za produkt z symbolem V-Label niż za dokładnie ten sam bez takiego znaku. Powołując się na wyniki przeprowadzonej ankiety, zaznaczono, że 34 proc. kupiłoby czekoladę, która kosztuje 1,70 euro, o ile miałaby ona certyfikat V-Label, a tylko 24 proc. kupiłoby ją, gdyby w ogóle nie miała etykiety.

- Rezultaty badania bardzo nas ucieszyły. Budujący i inspirujący jest również wynik popularności V-Label w grupie wiekowej 15-26, dla której znaleźliśmy się w czołówce marek, obok Netflix i Revolut. Jest to potwierdzenie silnego trendu wśród młodych ludzi, których decyzje są świadome, coraz częściej podyktowane troską o innych i planetę - mówi dyrektor ds. Certyfikacji V-Label Polska Przemysław Chojnicki. Zaznaczył, że to właśnie ta grupa wiekowa już za kilka, kilkanaście lat będzie miała decydujący wpływ na kształtowanie otaczającego nas świata.