Policjanci złotoryjskiej drogówki na terenie gminy Zagrodno zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy z przyczepą, kierowany przez 30-letniego mężczyznę. Powodem kontroli był brak tablic rejestracyjnych. W trakcie kontroli okazało się, że traktor nie posiada ważnych badań technicznych i nie ma opłaconej polisy obowiązkowego ubezpieczenia OC. Z kolei przyczepa w ogóle nie była dopuszczona do ruchu.

To jednak nie koniec przewinień kierowcy. Sprawdzenie w policyjnych systemach informatycznych wykazało bowiem, że mężczyzna posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany na okres 3 lat.

Za popełnione wykroczenia i przestępstwo polegające na niezastosowaniu się do orzeczenia sądu o zakazie kierowania pojazdami mechanicznymi, 30-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat oraz wysoka grzywna. Ponadto funkcjonariusze skierowali pismo do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego informujące o niezawartej polisie OC, za co grozi grzywna w wysokości ponad 6 tysięcy złotych.

Przejażdżka może kosztować niefrasobliwego traktorzystę grubo ponad 10 tys. zł.