W ciągu czterech dni imprezy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich pokazane zostaną nowoczesne ciągniki, kombajny, maszyny uprawowe, urządzenia do ochrony i pielęgnacji roślin, a także ładowarki, maszyny do nawożenia i zraszania gleby, siewniki, sadzarki oraz prasy.

Ekspozycję uzupełni prezentacja nawozów i środków ochrony roślin, oraz części zamiennych i podzespołów.

- Do tej pory tak dużej ekspozycji maszyn na naszych targach nie było, to będzie jedenaście pawilonów, w których stanie 2 tys. maszyn
- powiedział dyrektor targów Jakub Patelka.

Pierwsze dwa dni targów przeznaczone będą głównie dla specjalistów. W czwartek zaplanowano debaty, konferencje i warsztaty, poświęcone m.in. perspektywom rynku zbóż czy też znaczeniu dużych dzierżaw rolnych w Polsce.

W piątek znacząca część wydarzeń poświęcona będzie młodym rolnikom i uczniom szkół rolniczych. W ramach III Europejskiego Dnia Młodego Rolnika rozstrzygnięty zostanie ogólnopolski konkurs Innowacyjny Młody Rolnik 2012.

W sobotę i niedzielę na targach odbędą się m.in. prezentacje ofert dla nowoczesnej gospodyni oraz ofert producentów regionalnych wyrobów spożywczych i okazów rękodzieła artystycznego.