W Lasach Państwowych zaczyna brakować drewna dla przedsiębiorców - pisze gazeta.pl. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest boom w sektorze budowlanym.
W sprzedaży pozostały jedynie rezerwy. Te jednak dostępne są tylko dla klientów indywidualnych. Duzi przedsiębiorcy wciąż mają problem, ponieważ nie mogą kupić tyle drewna, ile mogliby przetworzyć i sprzedać. Z niedoborami surowca boryka się nie tylko branża meblarska, ale nawet producenci euro palet - podaje gazeta.pl.

Największy kłopot mają jednak firmy budowlane. Z powodu wzrostu cen pustaków i cegieł, drewno stało się cennym materiałem budowlanym, wykorzystywanym często np. przy konstrukcji domków letniskowych.

Ale część przedsiębiorców już znalazła rozwiązanie. Ci, którzy prowadzą mniejsze firmy, zamawiają drewno na bieżąco, a wtedy mogą kupić surowiec w kilku nadleśnictwach.

Drewna brakuje ze względu na przepisy ekologiczne. Lasy Państwowe nie chcą ścinać większej liczby drzew, ponieważ muszą utrzymywać zalesienie kraju na ustalonym poziomie.

Źródło: tvn24.pl