Ceny wrzosów są zróżnicowane, zależą one od wielkości nasadzeń w doniczce. Wrzosy kosztują od 5-35 zł za doniczkę. Wrzośce są w cenie 10,80 zł za doniczkę. O tej porze roku można także kupić krzewy hibiscusa (w cenie 40-50 zł za doniczkę) oraz dalie (25 zł/doniczka). Hitem ostatnich dni jest goździkowiec (Eugenia) o jadalnych owocach, cena 120 zł za doniczkę - przekazała Kaszewiak.

Zwiastunem jesieni są chryzantemy, kurkumy (ostyż) i hortensje. Chryzantemy doniczkowe można nabyć za ok. 11 zł za doniczkę, krzewy hortensje - od 30-250 zł za roślinę. Ich cena zależy od tego, czy są to hortensje ogrodowe, czy bukietowe, a także od wielkości roślin. Kurkuma kosztuje 25 zł za doniczkę.

Jak wskazała ekspertka, oferta handlowców jest bardzo bogata i różnorodna, dopasowana do różnego portfela.

Na rynku hurtowym sprzedawane jest także anturium (34 zł za doniczkę), kalanchoe (od 5-18 zł za doniczkę), storczyki (ok. 40 zł za doniczkę), gardenia (17 zł), skrzydłokwiat (37 zł), begonie ( 9-24 zł), azalie (18 zł), różyczki (10 zł) - wyliczała Kaszewiak. Dodała, że ciekawą jesienną propozycja są ozdobne papryczki w różnych kolorach i odcieniach żółci, pomarańczy, czerwieni, fioletu i zieleni; za doniczkę trzeba zapłacić 5 zł.

Po dłuższej przerwie pojawiły się w sprzedaży jesienne tulipany w cenie 1,6 zł za sztukę. Kwiaty cięte - róże i goździki - są dostępne przez cały sezon; róża kosztuje 2-7 zł/szt., a goździk - 1,6 zł za sztukę. Obecnie w ofercie dominują hortensje cięte (7-19 zł za sztukę).

Jest także szeroki wybór innych kwiatów ciętych, jak: lilie, eustoma, celozja, mieczyki - zaznaczyła ekspertka. Dodała, że jak na końcówkę sierpnia oferta chryzantem ciętych jest bardzo różnorodna, począwszy od drobnych typu santini do tych o większych kwiatach. Paczka tych kwiatów kosztuje 15 zł (3 zł za sztukę). Za ok. 10 zł za pęczek można też nabyć astry.

Kaszewiak podkreśliła, że warunki pogodowe (duże opady deszczu, wichury) nie wpływają korzystnie na uprawy polowe kwiatów ciętych (słonecznik), co może się przełożyć np. na cenę kwiatów czy ich jakość.