Agencja Nieruchomości Rolnych poinformowała w Wielki Piątek, że od wtorku 12 kwietnia ma nowego, trzeciego już wiceprezesa. Został nim Witold Strobel, który awansował na to stanowisko z dotychczasowej pozycji rzecznika prasowego w ANR. Powołał go minister Krzysztof Jurgiel. Strobel przyszedł do ANR zaraz po zmianie rządów, w styczniu 2016 roku.

ANR nie informuje o wcześniejszych doświadczeniach zawodowych nowego wiceprezesa, opis ich można jednak znaleźć w internecie. Według informacji z portalu GoldenLine, Witold Strobel zanim przeszedł do ANR jako rzecznik, według swojego konta na portalu Goldenline, pracował jako dyrektor do spraw marketingu w „Terra Niepubliczne Centrum Kształcenia”, jednak trudno znaleźć informacje w internecie na temat działalności tej firmy. Kilka lat wcześniej był doradcą zarządu w zameldowanej pod tym samym adresem w Chełmie szkole językowej. Był też przez kilka lat współwłaścicielem firmy ANS PR Consulting, której strona internetowa dziś zawiera jedynie kilka tekstów reklamowych maszyn rolniczych i zabawek. Wcześniej jednak obsługiwała m.in. Instytut Matki i Dziecka.

Wcześniej był przez rok specjalistą ds monitoringu i promocji, przez pół roku menedżerem projektu w Międzynarodowym Centrum Kształcenia Kadr, przed dekadą przez dwa lata wykładał ”Reklamę we współczesnym społeczeństwie informacyjnym” w Wyższej Szkole Informatyki i Ekonomii TWP Olsztyn.

Na początku lat 90’ był przez rok dyrektorem zakładów mięsnych, a następnie trzy lata kierownikiem biura promocji miasta w Ostródzie i przez cztery lata, do 2002 roku, rzecznikiem prasowym wojewody warmińsko-mazurskiego. Ukończył socjologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, studia podyplomowe z zarządzania projektami finansowanymi z UE na UW oraz roczne Relacje inwestorskie i komunikację finansowa na SGH.