Jak poinformowała oficer prasowa kolbuszowskiej policji kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, zgłoszenie o popełnieniu przestępstwa mieszkaniec pow. kolbuszowskiego złożył kilka dni temu, ale do oszustwa doszło w grudniu ub. roku. Z relacji zgłaszającego wynikało, że wówczas odwiedził go przedstawiciel firmy, który po bardzo korzystnej cenie zaoferował założenie paneli fotowoltaicznych.

Kredyt na panele fotowoltaiczne

- Ponieważ pokrzywdzony oświadczył, że nie ma środków na zakup paneli, przedstawiciel firmy zaproponował, iż w jego imieniu firma może zaciągnąć kredyt, a usługa zostanie wykonana w następnych miesiącach. Mieszkaniec pow. kolbuszowskiego zgodził się na takie rozwiązanie i podpisał z przedstawicielem firmy umowę na założenie paneli - przekazała kom. Skubisz-Tęcza.

Po kilku dniach mężczyzna odebrał telefon od przedstawiciela banku, który upewniał się, że mężczyzna rzeczywiście chce złożyć wniosek o kredyt.

Pokrzywdzony potwierdził, nie otrzymał jednak żadnych dokumentów potwierdzających zawarcie umowy pożyczki z bankiem. Kilka tygodni później otrzymał pierwsze wezwanie do spłat kredytu - zaznaczyła oficer prasowa.

Dodała, że zaniepokojony mężczyzna kilka razy skontaktował się z firmą, gdzie go zapewniono, że jest to normalna procedura.

Po jakimś czasie jednak kontakt z firmą się urwał, a mężczyzna uzyskał informację, że placówka została zlikwidowana. Zorientował się wtedy, że padł ofiarą oszustów i powiadomił policję - przekazała funkcjonariuszka.

I dodała, że pokrzywdzony w wyniku transakcji stracił ponad tysiąc złotych, które wpłacił na poczet rat kredytu.

W sprawie prowadzone jest postępowanie.

Policja po raz kolejny przypomina i ostrzega, że oszuści stosują róże sposoby, aby wyłudzić od nas pieniądze.

- Czasem atrakcyjna oferta może uśpić naszą czujność i doprowadzić do podjęcia nieprzemyślanych decyzji. Nie działajmy pochopnie, sprawdźmy wiarygodność oferty. Bądźmy ostrożni przy zawieraniu jakichkolwiek umów. Pamiętajmy również, aby nie udostępniać obcym osobom naszych dokumentów - przestrzega policja.