Wypadek miał miejsce w miniony poniedziałek około godz. 16.30, w pewnej wsi nieopodal Bartoszyc (woj. warmińsko-mazurskie). W niewyjaśnionych na razie okolicznościach ciągnik rolniczy przejechał po 58-latku. Ciężko ranny mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Olsztynie.

Policjanci na miejscu zdarzenia oprócz pokrzywdzonego, który był opatrywany przez ratowników medycznych, zastali jeszcze trzech innych mężczyzn. Jak ustalili funkcjonariusze, czterej mężczyźni wcześniej pili alkohol. Pokrzywdzony miał opuścić na chwilę kolegów i poszedł „zrobić coś” przy ciągniku. Pozostali mężczyźni nie widzieli co tam robił, a gdy usłyszeli krzyk, wybiegli z domu. Ujrzeli na podwórzu kolegę leżącego na ziemi, a traktor stał kilkadziesiąt metrów dalej. Według ich relacji ciągnik nie miał włączonego silnika.

Chwilę po zdarzeniu jeden z mężczyzn (55-latek), mając 3 promile alkoholu w organizmie, odjechał ciągnikiem na swoją posesję. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ciągnik na parkingu strzeżonym. Policja wszczęła dochodzenie, które ma wyjaśnić wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Kolejne dochodzenie zostanie przeprowadzone w sprawie 55-latka, który pijany kierował traktorem.