Jak podaje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku, do zdarzenia doszło 26 kwietnia br. W godzinach porannych, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w okolicach miejscowości Dzierżysławice w gminie Głogówek, doszło do zderzenia ciągnika rolniczego ze składem towarowym przewożącym kruszywo.

W wyniku zdarzenia ciągnik dosłownie rozpadł sie na kawałki, a kierujący nim mężczyzna został poważnie ranny. Strażacy wydostali kierowcę z pogruchotanego pojazdu. Ze względu na stan poszkodowanego na miejsce zdarzenia zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomimo długotrwałej akcji resuscytacyjnej prowadzonej przez zespół pogotowia i strażaków poszkodowany zmarł jednak na miejscu wypadku.

Ofiara to 48-letni rolnik z powiatu prudnickiego. Policja pod nadzorem prokuratury bada okoliczności i przyczyny tej tragedii. Według „Nowej Trybuny Opolskiej”, przejazd na którym rozegrała się tragedia umiejscowiony jest w polu i służy przede wszystkim rolnikom dojeżdżającym do pól. Nie wiadomo dlaczego, traktorzysta nie zauważył nadjeżdżającego składu i dlaczego wjechał wprost pod koła pociągu.