Nietypowe zgłoszenie przyjął dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach. Wynikało z niego, że podczas przeprawy promowej Wartosław - Krasnobrzeg w gminie Wronki, do rzeki zjechał rolnik, który przeprawiał się ciągnikiem z doczepioną przyczepą. Kierowca miał być uwięziony w pojeździe. Na szczęście poziom wody w Warcie był niski.

Do akcji wyruszyli strażacy z PSP w Szamotułach oraz jednostek OSP Wronki i OSP Wartosław. Na miejscu okazało, że ciągnik z przyczepą stał jednak zanurzony w wodzie około 20 metrów od brzegu. Przyczepa była załadowana balotami z zielonką. Kierujący ciągnikiem został podjęty przez obsługę promu i został przetransportowany na brzeg łodzią. W wyniku zdarzenia mężczyzna nie odniósł obrażeń.

Strażacy zabezpieczyli ciągnik i przyczepę przed porwaniem przez nurt rzeki, a następnie wyciągnęli pojazdy na brzeg przy użyciu innego traktora, który został udostępniony przez okolicznego rolnika. W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy strażaków, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Nie są znane dokładne przyczyny tego wypadku.