O wypadku informuje Nowa Trybuna Opolska. Ciągnik rolniczy z przyczepą wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy wprost pod rozpędzony skład pociągu osobowego. Do zdarzenia doszło w rejonie wsi Mirowszczyzna w gminie Rudniki (woj. opolskie).

Wskutek zderzenia ucierpiał 43-letni mężczyzna kierujący ciągnikiem. Pierwszej pomocy udzieli mu ratownicy pogotowia. Ze względu na stwierdzone obrażenia, rolnika przetransportowano do szpitala. W kraksie uszkodzony został zarówno traktor, jak i elektrowóz na czele pociągu. Żaden z pasażerów podróżujących składem nie odniósł obrażeń.

Na czas usuwania skutków wypadku ruch na trasie kolejowej został wstrzymany. Po podróżnych przyjechał autokar wynajęty przez przewoźnika. Na miejscu zdarzenia pracowały dwa zastępy strażaków z PSP w Oleśnie oraz druhowie z OSP Dalachów, OSP Jaworzno i OSP Rudniki.

Według wstępnych ustaleń policjantów 43-letni traktorzysta prawdopodobnie zbyt późno dostrzegł zagrożenie – zahamował, lecz zatrzymał się już za blisko torowiska, w wyniku czego doszło do zderzenia.