W minioną niedzielę (3.02.19) policjanci w pobliżu jednej z miejscowości w powiecie włocławskim zauważyli jadący bez oświetlenia polem ciągnik rolniczy z ładowaczem przednim. Kierujący ciągnikiem na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać, a kiedy natrafił na przeszkodę porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do komendy. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec powiatu, który trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci, pracując dalej nad sprawą, ustalili, że powodem ucieczki był fakt, że porzucony ciągnik miał zatarte numery identyfikacyjne. W wyniku przeszukania dwóch posesji odnaleźli jeszcze lawetę i dostawczego volkswagena. W obu pojazdach również zatarte zostały elementy identyfikujące. Do wyjaśnienia sprawy, oprócz 40-latka, został jeszcze zatrzymany 23-latek.

Przeprowadzone śledztwo doprowadziło do postawienia obu mężczyzn zarzutów przywłaszczenia mienia z terenu Niemiec, w okresie od ubiegłego roku do lutego tego roku. Za przestępstwo to 23-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, zaś starszemu mężczyźnie, który popełnił przestępstwo jako recydywista, grozi do 7,5 roku.

Wobec młodszego prokurator zastosował dozór policyjny, natomiast 40-latek decyzją sądu trafił na 3 miesiące tymczasowo do aresztu. Włocławscy policjanci dalej pracują nad sprawą i wspólnie z policjantami z Niemiec ustalają właścicieli przywłaszczonych pojazdów.