Zdarzenie miało miejsce w minioną środę na trasie Pieszkowo – Bądze w powiecie bartoszyckim (woj. warmińsko-mazurskie). Policjanci z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim ustalili, że pijany 36-latek, kierując ciągnikiem z przyczepą, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka ambulansem.

Trzem osobom biorącym udział w tym zdarzeniu na szczęście nic się nie stało. Traktorzysta -mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie - nie miał uprawnień do kierowania tym pojazdem. Ciągnik i przyczepa nie były dopuszczone do ruchu po drogach publicznych, bo nie miały ważnego przeglądu technicznego i opłaconego ubezpieczenia OC. Jakby tego było mało, traktorzysta wydmuchał w alkomat niemal 2,5 promila alkoholu.

„Kierujący odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i dwa wykroczenia: kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu i kolizję drogową. Dodatkowo musi liczyć się z konsekwencjami, jakie wyciągnie wobec niego Fundusz Gwarancyjny z tytułu nieopłacenia obowiązkowego ubezpieczenia OC” – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.