Ciała Ukraińców w wieku 28 i 46 lat leżały w beztlenowej komorze chłodni do przechowywania owoców w miejscowości Sadkowice, w powiecie rawskim (woj. łódzkie) – podaje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi. Znalazł je sam właściciel gospodarstwa w niedzielę przed południem i powiadomił o fakcie służby.

Do komory weszli najpierw strażacy, zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt i wynieśli zwłoki na zewnątrz. Wtedy zbadał je lekarz pogotowia, który stwierdził zgon. Policja dokonała oględzin miejsca, zabezpieczyła ślady i przesłuchała świadków.

Jak informuje KPP w Rawie Mazowieckiej, obaj zmarli obywatele Ukrainy mieszkali na terenie posesji, gdzie doszło do zdarzenia. Nie ustalono jednak, w jakich okolicznościach znaleźli się w komorze chłodni, w której zachowywana jest beztlenowa atmosfera. Wejście tam stanowi bowiem śmiertelne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

O zdarzeniu poinformowana została Ambasada Ukrainy. Ciała odesłano na sekcję zwłok, która potwierdzić ma przyczyny śmierci mężczyzn. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Rawie Mazowieckiej.