O trudnej akcji ratowniczej donosi Komenda Powiatowa PSP w Skarżysku-Kamiennej, w woj. świętokrzyskim. Strażacy ruszyli na pomoc kierowcy ciężarówki załadowanej bydłem, która wypadła z drogi w miejscowości Klonów, w gminie Łączna.

Jak się okazało na miejscu, kierujący na wąskim odcinku drogi zjechał zbytnio na pobocze. Koła zagrzęzły w mokrym gruncie i cały zestaw mocno się przechylił, grożąc w każdej chwili wywróceniem. W skrzyni ładunkowej znajdowało się tymczasem 20 sztuk zwierząt.

Dowódca akcji wezwał na miejsce ciężki samochód ratownictwa technicznego z komendy PSP w Kielcach. Strażacy w oczekiwaniu na przyjazd ciężkiego sprzętu zabezpieczyli ciężarówkę linami i podporami, aby się nie przewróciła - czytamy w relacji strażaków. Gdy przybyła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego „Kielce”, ciężarówkę wyciągnięto z rowu.

Na miejsce przybyli także lekarze Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej, którzy zajęli się bydłem. Niestety, okazało się, że wskutek kolizji 2 krowy padły. 18 sztuk bydła ocalało i zostało przeładowane na podstawiony pojazd zastępczy.

W akcji brało udział w sumie 10 zastępów PSP i OSP.