Do groźnego zdarzenia drogowego doszło wczoraj przed godz. 10, na trasie wojewódzkiej nr 162 w miejscowości Słowenkowo, w gminie Sławoborze (woj. zachodniopomorskie). Samochód ciężarowy przewożący żywe prosięta zjechał do rowu i przewrócił się na bok.

Jak podaje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie, mężczyzna kierujący ciężarówką nie odniósł żadnych groźnych obrażeń i samodzielnie opuścił pojazd. W wywróconej naczepie znajdowało się  jednak 960 sztuk prosiąt. Na miejsce wezwano więc Powiatowego Lekarza Weterynarii, który ocenił stan zwierząt i nadzorował akcję.

Ocalałe z katastrofy zwierzęta  ewakuowano do innej, podstawionej przez przewoźnika ciężarówki. Niestety, w trakcie przeładunku wyszło na jaw, że 156 warchlaków nie przeżyło kolizji. Właściciel oszacował straty na 530 tys. zł.

Droga wojewódzka nr 162 w czasie kilkugodzinnej akcji ratowniczej była zamknięta. Policja kierowała ruch objazdem. W działaniach brali udział strażacy z JRG Świdwin, OSP Sławoborze i OSP Rokosowo.