Ciężarówka przewożąca trzodę chlewną wjechała do rowu i wywróciła się w miejscowości Przełęk w gminie Gródki, w powiecie działdowskim (woj. warmińsko-mazurskie). Na skutek zdarzenia padło 7 świń.

Jak donosi działdowska komenda powiatowa policji, zawinił kierowca mercedesa actros, który stracił panowanie nad pojazdem. Mężczyzna nie doznał wskutek wywrotki obrażeń i samodzielnie wydostał się z pojazdu. 31-latek był trzeźwy. Został ukarany mandatem.

Zdarzenia nie przeżyło jednak 7 z kilkudziesięciu przewożonych świń. Część ocalałych zwierząt wydostało się z uszkodzonej naczepy i rozbiegło po okolicy. Strażacy i okoliczni mieszkańcy zdołali spędzić trzodę do zmontowanej na prędce prowizorycznej zagrody. Tam również umieszczono pozostałe, wyciągnięte z przyczepy żywe sztuki. Na miejsce przybył weterynarz, który sprawdził stan zwierząt. Martwe świnie przekazano do utylizacji.

Na miejsce ściągnąć trzeba było nie tylko nowy pojazd do dalszego transportu zwierząt, ale też pogotowie energetyczne, gdyż przed wywrotką ciężarówka skosiła przydrożną latarnię.