Dwie osoby zginęły, a trzy trafiły do szpitala w wyniku wypadku na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 10 i ulicy Słowackiego w Czernikowie, w powiecie toruńskim (woj. kujawsko-pomorskie). Zderzyły się tam dwa pojazdy ciężarowe - wóz strażacki i ciężarowy MAN.

62-letni kierowca MAN-a wyszedł z wypadku bez obrażeń. Zderzenie tragiczne okazało się dla strażaków z OSP w Czernikowie, którzy swoim wozem pędzili na wezwanie. Na miejscu zginął 62-letni kierowca wozu oraz 29-letnia druhna OSP. Troje pozostałych strażaków odniosło obrażenia, wskutek których przetransportowani zostali do szpitali w Toruniu i Lipnie.

Nie wiadomo jeszcze kto zawinił i w jakich okolicznościach doszło do zderzenia. Funkcjonariusze przesłuchali kierowcę tira, który był trzeźwy, oraz kilkoro innych kierowców, którzy przejeżdżali tamtędy, gdy doszło do zdarzenia. Policja wciąż szuka bezpośrednich świadków tej tragedii. Śledztwo w tej sprawie podjęła Prokuratura Rejonowa w Lipnie.

Jak podaje portal interia.pl, strażacy jechali na sygnałach świetlnych i dźwiękowych, bo spieszyli się do pożaru. Ze zgłoszenia wynikało, że zapaliła się sadza w kominie domu w miejscowości Liciszewy. Zmarła 29-latka była pielęgniarką, a 62-letni kierowca wozu OSP Czernikowo pracował w Urzędzie Gminy w Czernikowie.