Zdarzenie miało miejsce na trasie krajowej nr 50, w miejscowości Sobiekursk w gminie Karczew, w powiecie otwockim (woj. mazowieckie). Jak poinformował portal Polsat News, rankiem na łuku drogi kierowca osobowego chevroleta zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w przednie koło ciężarówki.

Kierowca samochodu-cysterny chcąc uniknąć zderzenia, odbił gwałtownie w prawo i stracił panowanie nad pojazdem. W rezultacie ciężarówka wpadł do rowu i przewróciła się na bok. Poza jezdnię wypadł również rozbity chevrolet.

W wyniku zderzenia nie ucierpiał żaden z kierowców. Obydwa pojazdy zostały jednak mocno uszkodzone. Policjanci z Otwocka ustalili, że cysterna przewoziła krew zwierząt z niedalekiej ubojni. Według tvn24, wewnątrz zbiornika znajdowało się około 20 ton płynnej substancji. Na szczęście nie doszło do rozszczelnienia cysterny. Kierowca samochodu osobowego został ukarany mandatem.

Usuwanie pojazdów z pasa drogowego zajęło kilka godzin. Trzeba było ściągnąć specjalistyczny dźwig, aby postawić ciężarówkę na kołach. Na czas tych działań jezdnia w kierunku Kołbieli została zablokowana. Ruch odbywał się wyznaczonymi objazdami. Pas ruchu w kierunku Góry Kalwarii był przejezdny. Utrudnienia trwały do godziny 12.

W działaniach uczestniczyło kilka zastępów strażaków z PSP Otwock, JRG nr 6 Warszawa, OSP Karczew i OSP Dziecinów.